شنای مادر و کودک

آموزش شنای کودکان یکی از موقعیتهای خوب جهت پایه ریزی و استعداد یابی کودکان است که می توان از این طریق کودک را با عنصر آب آشنا کرد.کودکان روی دست والدین و با وسایل کمکی یاد می گیرند که تعادل خود را حفظ کنند و روی آب بمانند. آب باعث سبکتر شدن وزن کودک می شود و این سبکی موجب می شود حرکتهای سختی که شاید در سنین بالاتر بتواند انجام دهد، به راحتی و سریعتر یاد بگیرد. کودک بدین ترتیب می تواند خودش راروی آب نگه داشته و تعادل خود را حفظ کند.( حرکت یک یک اعضای بدن و هماهنگی بین آنها)

شنا در نوزادان موجب افزایش هوش،تمرکز حواس، هوشیاری و پیشرفت در روابط اجتماعی آینده آنها می شود. شنا هم از نظر حسی و هم از نظر فیزیکی تاثیر مثبت بر روح و روان نوزادان می گذارد.نوزادانی که در ماه های اولیه زندگی،حدودا از ۳ ماهگی شنا می کنند، احساس امنیت و آرامش بیشتری دارند.

بچه ها به علت کم بودن جاذبه آب آزادی عمل بیشتری دارند، بسیاری ازآنها قبل از آنکه بتوانند راه بروند قادر به شنا کردن هستند، آنها می توانند در زیر آب به مدت ۵ ثانیه نفس خود را حبس کرده و شنا کنند.

شنا باعث تقویت ماهیچه ها و افزایش حجم ریه می شود، به علاوه الگوی خواب شبانه کودکانی که شنا می کنند، بسیار منظم می شود.

برای آموزش شنا والدین نیز می توانند در کنار بچه ها شنا کرده و لذت آموزش را درک کنند به یاد داشته باشید که آموزش شنای کودکان باید تحت نظارت مربیان مخصوص و دوره دیده صورت گیرد، حضور مادر به همراه کودک در آب الزامی است. آب باعث ایجاد تعادل درجه حرارت بدن و فعال شدن منافذ پوست می شود و یک ماساژ خوب برای پوست می باشد. آب باعث گردش بهتر خون و تنظیم کار دستگاه تنفسی کودک می شود. اولین چیزی که بعد از مدتی شنا می توانید در کودک خود مشاهده کنید این است که اعتماد به نفس در او رشد یافته است. دوره های آموزشی شنای مادر و کودک شامل ۱۰ جلسه است که در مدت سه ماه ، هفته ای یک جلسه ، یکساعت برگزار می شود در طول دوره حرکات شنا به صورت بازی به کودکان آموزش داده می شود. سیستم تصفیه استخر بر اساس استاندارد نوزادان و کودکان می باشد که یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین سیستم تصفیه آب شامل دستگاه اوزن زن پیشرفته ، دستگاه اکسیژن ساز و آنتی باکتریال است.

p3p1